Sıkça Sorulanlar

1-) Kombi bakımı yaptırmak gerekir mi ve  kaç senede bir yaptırmam gerekir?.

Kombi bakımınızı her yıl yaptırmanız tavsiyemizdir. Ancak  her yılda yaptıramassanız eğer en az 2 yılda bir yaptırmanız gerekir.

2-) Kombi bakımında neler yapıyorsunuz?

Arkadaşlarımız bakım yaparken fan temizliği bakım ve yağlamasını, yanma odası temizliği, filtrelerin ve yoğuşma giderinin temizliği, genleşme tankı havası kontrolü, güvenlik elamanları kontrolü, gaz kaçağı kontrolü, basınç ve  su kaçağı kontrolü, ihtiyaç halinde eşanjör temizliği ayrıca müşterinin şikayeti ve üzerine gerekli ayar ve kontroller  yapılır.

3-) Kombi bakımının bana ne gibi faydaları olacaktır.

Kombi bakımınızı düzenli yaptırmanız halinde tasarruf sağlamanıza, kombinizin ömrünün uzamasına, düzenli çalışmasına ve verimli ısınmanızı sağlar.

4-) Peteklerimi kaç senede bir yıkattırmam gerekir bana ne gibi faydaları olur.

Peteklerinizi 2 senede bir yıkattırmanız tavsiye olunur çünkü ilimizin suları kireçlidir ve çabuk çamur haline gelerek kombiye zarar vermektedir. Ayrıca tasarruf sağlamanıza verimli bir şekilde ısınmanıza faydası olur.

6-) Nasıl tasarruf edebilirim kombi düşük ayardamı yaksa yoksa yüksek ayardamı yaksam tasarruf ederim?

Tasarruf sağlamak için en önce ısı kayıplarını gidermeniz gerekir. Kombi ve petek temizliğinizi düzenli olarak yaptırmanız size tasarruf sağlayacaktır. Kombinizi havanın durumuna göre orta derece bir ayarda yoğuşmasızlarda 50 ila 60 arası yoğuşmalılarda 40 ila 50 arasında yakmanız gerekir. Ayrıca oda termostatı gibi tasarruf aparatları ile tasarruf sağlayabilirsiniz.

7-) Oda termostatı taktırmalımıyım Gerçekten tasarruf sağlarmı?

Oda termostatı ısı kaybınıza göre %30a kadar tasarruf sağlar. Oda termostatı belirli bir ısıya gelince otomatik kombiyi durdurarak hem tasarruf hem de konfor sağlar.

8-) Kombi koruma regülatörü ne işe yarar taktırmam gerekirmi?

Kombi koruma regülatörü şebeken gelen yüksek ve düşük voltajı dengeleyerek kombinin kartında oluşabilecek hasarı önler. Şebekemizin dalgalı olduğu düşünülürse taktırmanın faydalı olacağı kesindir. Şu şekilde bir varsayımda bulunursak gece saatinden voltaj dalgalanmasında dolayı kombi kartının yandığı düşünülürse birde kış vaktine denk gelirse bu olay kombinin donmasına ve daha büyük çaplı hasar açmasına neden olur.